Пошук
  • Наталия

Чи вдалося знайти порушення екологічних норм на приватному підприємстві «Віктор і К»???

13 березня в селищі міського типу Власівка відбулось засідання комісії з питань екологічної безпеки.

Ми вирішили з’ясувати всі подробиці відповідно даної ситуації, яка відбувається та провести власне незалежне розслідування.

Під час проведення комісії були присутні: працівники селищної ради, начальник Світловодського міського головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Тетяна Кривошея, екологічний інспектор Костянтин Рибачук, заступник директора КП «Водограй» Михайло Сухін та мешканці смт. Власівка. Також засідання відвідали представники підприємства ПП «Віктор і К», а саме: заступник генерального директора з технічних питань Юрій Павліченко, заступник генерального директора з техніко-технологічних питань Іван Семенюк, заступник генерального директора з охорони праці, екології та цивільного захисту Станіслав Лісовий.

На комісії було розглянуто питання: «Щодо недопущення надзвичайної ситуації унаслідок можливої наявності: у ґрунті, воді, атмосферному повітрі шкідливих (забруднювальних) речовин понад гранично допустимої концентрації».

Селищний голова Власівки Анатолій Бабаченко проінформував присутніх, що мешканці селища вже протягом тривалого часу скаржаться на неприємний запах у повітрі. Серед припущень – незадовільна робота очисних споруд, несанкціонований злив невідомої речовини (можливо відходів підприємства ПП «Віктор і К»), порушення санітарних норм і правил при утилізація відходів. Найбільше своє обурення проявляв мешканець смт. Власівка - Михайло Берчук, який наполягав, що підприємство ПП «Віктор і К», завдає значну шкоду екології.

Заступники генерального директора ПП «Віктор і К» Юрій Павліченко повідомив, що на території соєвого заводу побудовані очисні споруди, спочатку був один прес, на сьогоднішній день, буквально місяць тому встановлено додатково ще один новий і зараз в наявності два преси, які очищують стоки з усього вироб­ницт­ва ПП «Віктор і К». Потім дана очищена вода потрапляє на поля фільтрації, на території смт. Власівка. Тобто, вся вода, яка прямує на поля фільтрації, перед цим ретельно очищується. Тому, Юрій Павліченко запропонував членам комісії та всім присутнім, яких турбують вищезазначені проблемні питання після засідання проїхати та подивитися, як саме працює система очищення на підприємстві, а потім відвідати поля фільтрації.

Під час довготривалої дискусії було вирішено внести до протоколу замовлення незалежної комплексної екологічної експертизи.

Після завершення засідання, всі хто був справді зацікавлений в даному питані вирушили на огляд роботи очисної системи підприємства, окрім тих хто найбільше дискутував та був обуреним, а саме Михайло Берчук. Дивно, якщо людину справді хвилює певне питання, чому далі не дослідити та не розглянути всі нюанси.

Результати перевірки дотримання підприємством санітарних норм приємно вразили членів комісії та фахівців з інших спеціалізованих служб. Дотримання санітарних та екологічних норм на підприємстві – це важлива й безкомпромісна вимога у роботі. Задля цього, підприємство ПП «Віктор і К» вживає відповідні заходи. Зокрема, ініціює перевірку та залучає фахівців під час лабораторних досліджень води, повітря та ґрунту на відповідність існуючим стандартам, які на підприємстві за наданими нам документами перебувають у межах норми (документи прикріплено у публікації). За результатами проведених досліджень перевищень не встановлено.

Разом з тим, для підприємства не менш важливо бути безпечним для природи й людей. Надалі ж на підприємстві продовжують контролювати екологічні ризики у своїй діяльності та вживають всіх необхідних заходів задля їх профілактики.

Крім того, представники підприємства повідомили, що відкриті до спілкування й запрошують представників громадськості та інших зацікавлених осіб переконатися, шо екологічний та санітарний стан перебуває у нормі.


Тобто необхідно діяти згідно фактів, а не домислів та розглянути ситуацію більш детально.

Також буде цікаво дізнатися думку державної екологічної інспекції міста Кропивницького, яка проведе вимірювання забруднення повітря та надасть більш об’єктивні лабораторні показники. Ми будемо обов’язково приймати участь та спостерігати за наступними подіями щоб отримати незалежні результати.

Слідкуйте за наступними нашими діями та новинами, ми будемо й далі досліджувати, а також обов’язково повідомляти Вас про дану ситуацію!Підпишись та слідкуй за подіями

Громадська організація Стаття 5 © 2020

м. Світловодськ

black.png

сайт создан:

demilas.com.ua

  • Facebook Social Icon
  • Viber
  • Instagram Social Иконка
  • YouTube Социальные Иконка
  • viber