Пошук

ПРО ЩО МОВЧИТЬ ВОДОКАНАЛ???Надавачі послуг зобов’язані проводити повірку лічильників за ВЛАСНІ КОШТИ.

Цікаво в наш час дізнаватись щось нове про здавалося б буденні речі. Тому ми вирішили розібратись чи законно діють працівники водоканалу, коли вимагають проводити повірку лічильників за кошти споживачів? Учасники Громадського Руху Стаття 5 знайшли багато цікавої інформації, яка має зацікавити мешканців нашого міста.

Відповідну постанову по справі № 235/499/17 Касаційний цивільний суд Верховного Суду прийняв 15 липня 2019 року.

Тому що кошти на повірку вже закладені в чинному тарифі. Це означає, що усі споживачі мають право вимагати провести повірку лічильників коштом надавачів послуг.

Підприємства-постачальники не поспішають витрачати гроші на повірки. А в деяких випадках у договорах на постачання комунальних послуг передбачають положення про обов’язок споживачів проводити такі повірки за свій кошт.

Проте це незаконно. Положеннями статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (зокрема демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовують для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються коштом суб’єктів господарювання, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Отже, якщо термін періодичної перевірки спливає, треба письмово попередити підприємство – надавача послуг, щоб її провело.

Змушуючи споживача самому проводити і оплачувати повірку лічильника, працівники підприємства чинять НЕЗАКОННО.

Що й довів Касаційний цивільний суд Верховного Суду.

Усі споживачі мають право вимагати провести повірку лічильників коштом надавачів послуг.

1070 перегляд0 коментар
Підпишись та слідкуй за подіями

Громадська організація Стаття 5 © 2020

м. Світловодськ

black.png

сайт создан:

demilas.com.ua

  • Facebook Social Icon
  • Viber
  • Instagram Social Иконка
  • YouTube Социальные Иконка
  • viber